Sanal Fuar Nedir ?

Sanal  Fuar  web sitesi üzerinden tüm dünyaya ürün ve hizmetlerini seriglemeye , sipariş teklifi almya yarayan covid 16 pandemi sürecinden kullanılan pazarlama araçıdır. Fiziki fuarların yanında daha hızlı ulaşım ve geniş ktilelere ulaşma açısından faydalıdır.

Sanal fuar üyelik formunu doldurarak sanal fuara ücretsiz kayıt olabilirler. Sanal fuar sayfasında firmaların faaliyet alanlarına göre arama yapılabilecek ve ilgili faaliyet alanında bulunan Üyelerimizin bilgilerine ulaşılabilecektir.


Sanal Fuar’ın amacı, Katılımcı firmalarını, ürünlerini ve faaliyet alanlarını tanıtmak, Firmalar arasında ticaret köprüsünü oluşturmak ve Katılımcı ile ziyaretçiler arasındaki iletişimi en üst seviyeye ulaştırmaktır.

Fuarların iptal edilmesi nedeniyle gelecek aylar için yapılacak iş bağlantıları, alınacak siparişler de riske girdi.

Bu riski azaltmak için TURKEY EXPO TRADE olarak ertelenen ya da iptal edilen fiziki fuarları sanal ortama taşımaktayız. Bu süreçte dijital pazarlama yöntemlerinin ve sanal ticaret platformlarının daha önemli hale gelmektedir. Sanal ticaret heyetleri organizasyonlarının ardından sanal fuar çalışmalarını da başlattıklarını açıkladı. Bu çalışmalar ile yurt dışındaki artan ürün taleplerinin değerlendirme açısında yararlı olacaktır.